fbpx

Čo by ste mali vedieť o coworkingovom centre SPACE UP?

SPACE UP Bratislava

Pred rokom vzniklo v Bratislave zaujímavé coworkingové centrum SPACE UP, ktoré bude miestom našej konferencie pre malých a začínajúcich podnikateľov SmallBiz.sk. Je to priestor, kde sa stretávajú ľudia z viacerých pracovných oblastí. Nie je to totiž coworkingové centrum, ktoré by bolo zamerané iba na jeden sektor. Nájdete tam napríklad tvorcov aplikácií, fotografov, IT špecialistov, 3D grafikov, ľudí z ecommerce sektora, PPC špecialistov ale aj distribútori lodnej dopravy.
Aj napriek rozličnému zameraniu jednotlivých členov tam nájdete veľmi domácu a priateľskú atmosféru, ktorá zo SPACE UP nevytvára iba priestor pre prácu jednotlivcov, ale zároveň komunitu ľudí, ktorí sú ochotní si navzájom pomôcť. 

SPACE UP Bratislava
Zdroj: SPACE UP

„Okrem príjemného pracovného prostredia sa snažíme pre členov vytvárať také prostredie, z ktorého sa im nebude chcieť utekať rovno domov. Pravidelne organizujeme rôzne eventy, kde posedíme, spoznáme sa a tak si budujeme v SPACE UP komunitu. Mávame tzv. Štvrtky pod lampou kedy sa organizuje Poker night, movie night, quiz night, game night – kde sa hráme rôzne spoločenské hry, šípky a ping-pong, čo využívajú členovia aj počas pracovnej doby na odreagovanie. Takisto sme varili guláš či robili grilovačku na terase, kde sa dá parádne oddýchnuť v príjemnom prostredí. Zabezpečili sme pohodlné sedenie a umelý trávnik, členovia tu radi trávia čas v tomto období. Dokonca sme si zorganizovali aj spoločnú SPACE UP lyžovačku“, prezradil Milan Sanitra, ktorý sa rozhodol pred viac ako rokom toto coworkingové centrum založiť.
Tým dal ľuďom z rôznych oblastí priestor na to, aby mohli pracovať na svojich vlastných projektoch pod jednou strechou. A nielen im, ale aj ich štvornohým miláčikom, pretože je to priestor, ktorý sa označuje aj ako „pet friendly“.

SPACE UP Bratislava
Zdroj SPACE UP

Ak chcete skúsiť pracovať z tohto priateľského prostredia, na výber máte zo štyroch členstiev – 1 deň, Flexi desk, Fix desk a VIP office. Najobľúbenejšie je mesačné členstvo či už vo Fix zóne, kde je momentálne už iba jeden voľný stôl, alebo vo Flexi zóne, kde môžete pracovať každý deň z iného miesta. Priestor je totiž rozdelený na dve časti. Flexi časť funguje na princípe, že si člen sadne na miesto, ktoré si sám vyberie a je práve voľné a na konci dňa si vezme všetky svoje veci a stôl nechá prázdny pre ďalšieho záujemca na ďalší deň. Pri Fix časti je to už naopak inak. Členovia si tam môžu nechať všetky svoje veci, pretože daný stôl je už ich. Ak ide o bezpečnosť, tak v priestore sa nachádza vždy minimálne jeden zamestnanec, ktorý sa stará o poriadok a bezpečnosť. 

Láka vás práca v coworkingovom centre, no bojíte sa zaplatiť si členský poplatok na mesiac? „Práve pre takýto typ ľudí máme k dispozícii denný vstup. Za 10 eur (bez dph) si môže ktokoľvek ku nám prísť vyskúšať na jeden deň ako to u nás chodí. Bez viazanosti či iných poplatkov. Túto službu využívajú aj členovia ktorí viacej cestujú a neoplatí sa im kupovať mesačné členstvo.“, vysvetľuje Milan. A aj v prípade, že by ste chceli mať obchodné stretnutie v profesionálnych priestoroch, stačí si zaplatiť jednodňové členské, uistiť sa, že je zasadacia miestnosť voľná a zarezervovať si ju. 

SPACE UP Bratislava
Zdroj: SPACE UP

SPACE UP však nie je iba o samotnej práci, nájdete tam aj priestor na oddych. Prvým je „obývačka“, kde sa nachádza niekoľko gaučov, kde si môžu členovia oddýchnuť alebo odtiaľ aj pracovať, ak potrebujú na chvíľu zmeniť pracovné prostredie. Okrem miestnosti s ping-pongovým stolom, kalčetom či Xboxom, nájdete v coworkingu aj dve priestranné terasy, kde sa dá super relaxovať a zároveň aj barový pult, kde sa môžete občerstviť. Súčasťou každého členstva je samozrejme aj rýchla wifi sieť, tlačiareň, sprcha, ak sa rozhodnete ísť do práce na bicykli, či naopak bezplatné parkovanie, ak sa rozhodnete ísť autom. 

Daniela Dušek

Daniela Dušek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok