fbpx

Je coworkingové centrum alternatívou pre prácu z domu?

coworkingove centrum

Skoro každý zo začínajúcich a malých podnikateľov pracuje z domu. Je to veľký benefit pri šetrení každého eura, ktoré hlavne v začiatkoch nemá nikto na rozhadzovanie. Ušetrené peniaze vedia investovať inak a z bytu či domu sa stane neraz firemná kancelária.

Čo však v prípade, keď práca z domu už nie je natoľko efektívna? Človek potrebuje jasne oddeliť firmu od súkromného života, ale na prenajatie firemných priestorov nie sú financie?

Coworkingové centrá vznikajú aj na Slovensku a sú stvorené pre každého, kto potrebuje vymeniť svoju kanceláriu doma za firemne miesto niekde mimo domu. Stačí si prenajať svoje miesto, teda pracovný stôl. Aj keď sa za také miesto stále platí, je to podstatne menej nákladné, ako prenajatie a celkové zariadenie veľkých či malých firemných priestorov.

Ďalším benefitom je fakt, že tam môžete nájsť veľa nových zaujímavých kontaktov, ktoré vám môžu pomôcť aj vo vašom podnikaní. Coworkingové centrá sú totiž centrom, kde sa schádzajú rôzni freelenceri, developeri, programátori, dizajnéri, grafici či copywriteri, s ktorými môžete nadviazať nielen spoluprácu, ale vzájomne sa vzdelávať a zdieľať skúsenosti pri spoločných projektoch. V neposlednom rade vie takéto miesto vytiahnuť nejedného človeka zo svojej vlastnej komfortnej zóny a prekonať samého seba v spolupráci s inými. A aj keď je coworkingové centrum priestorom, v ktorom sa sústreďujú najmä jednotlivci, ktorých často nespája firemná identita, stretnete tam aj zaujímavé firmy, ktoré ponúkajú zaujímavé riešenia môžno aj pre váš biznis.

Coworkingové centrum je priestor, v ktorom sa môžete stretávať s vašimi obchodnými partnermi, pretože prenájmom miesta pre vašu firmu získate možnosť využívať aj všetky spoločné priestory a mítingovky. Okrem iného zaplatením členského poplatku často získate voľné vstupy (alebo zľavy zo vstupného) z konferencií alebo workshopov, ktoré sa tam organizujú.

A ak sa stále bojíte prenajať si miesto v coworkingovom centre na mesiace dopredu, skúste to naozaj pomaly a postupne. Nie jedno také centrum ponúka aj možnosť zaplatiť si členstvo na jeden deň a vyskúšať si tú špeciálnu atmosféru, ktorú dokážete zažiť iba tam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok