fbpx

Poznáte coaching?

Žijeme v dobe, ktorá od nás očakáva dokonalosť. Dokonalú kariéru, vzťahy, rodinu, domácnosť, dovolenku či stravovanie. Je to však vôbec možné? Alebo potrebné? 

Dokonalosť vo všetkom najskôr vôbec neexistuje a svoj život by sme si mali zariadiť tak, aby sme s ním boli spokojní v prvom rade my. Nie nadarmo sa vraví, že každý si je strojcom vlastného šťastia. Čo však, keď sa strácame sami v sebe a nevieme, ktorou cestou sa pohnúť ďalej? Poznáte také situácie? Krajšie ako očakávaná dokonalosť vo všetkom je na dnešnej dobe možnosť obrátiť sa v sebapoznaní a sebarozvoji na odborníkov, ktorí vám pomôžu nájsť svoje silné stránky, odhaliť váš skrytý potenciál, či pomôžu usmerniť vás pri rozhodovaní. Pomôcť vám môže napríklad coaching.  
foto: archív Power Coaching
Ide o spôsob podpory rozvoja zručností a schopností jednotlivca ale i skupín. Coachovanie je cielené uvoľnovanie a posilňovanie rozvojového potenciálu človeka. Coaching neučí, ale pomáha učiť sa. Coach vo vás pomocou otázok podnecuje premýšľanie, čím vám pomáha jasnejšie si uvedomovať súvislosti , zdokonaľovať sa a zvyšovať svoju vnútornú angažovanosť. 
Ak vás táto téma zaujala veľmi radi by sme vám touto cestou predstavili jedného z našich partnerov konferencie SmallBiz.sk – spoločnosť Power Coaching, založená v roku 2011 pani Silviou Langermann, PPC.
foto: archív Power Coaching
„Základom akejkoľvek mojej práce je coachingový prístup. Prináša efektivitu a riešenia nielen v rámci coachingových sedení jednotlivcov, ale aj v rámci spolupráce s firmami. Napĺňa ma vidieť, ako si ľudia plnia sny, ako sa zdanlivo nemožné, stáva možným. Veľa mojich klientov boli osoby, ktoré mali nápad, roky o ňom snívali, ale nepovažovali za reálne ísť tou cestou. Dnes sú z nich úspešní podnikatelia, ktorí sú odlišní a robia veci, ktoré sú s nimi v úplnom súlade. Častokrát zmenili profesiu, či vyšli do sveta s niečím, čo podľa ich okolia nemalo dosiahnuť úspech. A o tom je moja práca, pomáhať ľuďom dostať sa tam, kde je im najlepšie.“, vraví zakladateľka spoločnosti. 
foto: archív Power Coaching

„V roku 2011 som založila coachingovú poradňu a vzdelávaciu inštitúciu Power Coaching. K dnešnému dňu som s klientmi absolvovala vyše 2000 coachingových sedení, pre jednotlivcov v rámci life coachingu, podnikateľov, ako aj celú organizačnú štruktúru v spoločnostiach (majitelia, vedenie, top management, management, zamestnanci a.i.). Power Coaching ponúka široké spektrum služieb a spolupracuje na mieru, s individualitou klienta a cieľmi a víziami spoločností. Venujeme sa life coachingu, business coachingu, executive coachingu, mentoringu, strategickému plánovaniu úspechu, personálnym auditom, osobnostným diagnostikám, poskytujeme kurzy a workshopy pre verejnosť a na mieru a školíme koučov medzinárodne certifikovaným tréningom KOUČ 104 hod.“, prezradila Silvia Langermann. 

foto: archív Power Coaching

Súčasťou Power Coaching je aj Tomáš Langermann.

„Športové aktivity a reprezentácia ma naučili, že akýkoľvek talent je jednoduchšie rozvíjať pod odborným vedením, s pomocou ľudskej podpory. Zároveň som sa už počas VŠ začal venovať podnikaniu a moje 25 ročné skúsenosti rád posúvam ďalej. Z tohto dôvodu sa dlhodobo venujem mentorovaniu podnikateľov, rozvoju ľudských zdrojov, ako aj školeniam celej organizačnej štruktúry v spoločnostiach. Ako športovec som zameraný na výkon a ako business manager na dosahovanie cieľa. Vzhľadom na požiadavky firiem sa špecializujem na rozvoj komunikačných a obchodných zručností, strategické plánovanie úspechu, manipuláciu a ovplyvňovanie, argumentáciu a schopnosť presvedčiť, time a stress management, podporu a rozvoj sebavedomia, a.i. Každý klient alebo workshop sú pre mňa zdrojom nových podnetov na hľadanie efektívnych nástrojov, ktoré môžu pomôcť dosiahnuť stanovený cieľ.“

foto: archív Power Coaching
Nikol Znášik

Nikol Znášik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok